Paskaičiau Riku Writes nusiskundimus dėl komentarų "Anonimai manęs nemėgsta". Vėlgi panašus akademinis požiūris kaip ir Donskio bei jo draugų. Sutinku, kad jei kas šlykščiai internete komentuodamas užsipuldinėja, tai dažniausiai nesivargina prisistatyti kokiu nors vardu. Toks pila visą savo vidinį purvą ant kieno nors galvos ir gal jam nuo to palengvėja? Nors matau ir tokių komentarų, kurie dubliuojami visuose portaluose, atrodo, kad žmogui rūpi apsisioti visas pakampes. Gal jis iš tų, kurių niekas niekada neišklauso? Nors neatmetu tikimybės, kad tokį tikslinį puolimą panaudoja galbūt koks straipsnio autoriaus kolega ar šiaip kokios struktūros samdytinis, vykdantis tik kokį nors pavedimą. Priežasčių labai daug ir įvairių, ypač tais atvejais kai akivaizdžiai vyksta kova dėl įtakos, daromas taip vadinamasis "nuomonės formavimo procesas".
Bet grįžkim prie Riku, kuris rašo apie filmus. Riku skaudina, kad kažkokie anonimai, jei nepripažįsta jo nuomonės dėl kokio nors filmo įvertinimo, vietoj to, kad argumentuotai paprieštarautų, šlykščiai jį užsipuldinėja, vadina "elitistu", siūlo nulipti nuo "aukšto žirgo", kaltina jį "keturmečio vaiko domėjimosi diapazonu":
However I continue to be surprised and disappointed by how vitriolic some people are. They can't read something they disagree with and move on or just leave their contrary opinion. They get nasty. I was called an "elitist" and told to "get off" my "high horse" and accused of having the "attention span of a four-year-old."
Čia mane suėmė juokas. Gal veikia mūsų lietuviškasis mužikiškumas, tačiau minėtieji epitetai, palyginus su tuo, ką tenka išgirsti mūsų internetinėje erdvėje, atrodo kaip komplimentai. :D Nes mūsuose ypač žurnalistai sugeba savo straipsniuose privardinti tokių priešininko apibūdinimų, kad visos Riku prielaidos, jog nemaloniai užsipuldinėti gali tik bailūs anonimai, o savo vardu niekas taip nedrįstų pasakyti, kelia tik juoką ir graudulį.
Ar tai reiškia, kad politkorektiškoje amerikoniškoje visuomenėje nebėra aršių puolimų? Lyg ir ne, man rodos ir pastarieji prezidento rinkimai parodė, kad ir ten žiniasklaida knisasi po šiukšlių konteinerius, kad tik ką nors bulvariškai skandalingo galėtų paskelbti. Užgaulioti mėgsta daugelis. Kai kurie taip siekia populiarumo, kai kurie taip nori iššaukti aršias diskusijas ar puolimo-gynybos žaidimus. Kai kurie tikrai žiauriai pergyvena ir jau nesiskaito su žodžiais. Kai kurie mano, kad labai sąmojingi. Kai kurie prarado viltį, kad jų balsas ir pastabos ką nors paveiks. Žodžiu, priežastys labai įvairios ir nebūtinai nusikaltėliškos. Čia labiau praverstų psichologinės studijos ir supratimas, kad žmogus yra toks, koks yra, ir nevisada susilaikymas atneša naudą.
Ir geriau jau mokykloje vaikams būtų pradėta aiškinti, kad tie, kurie išeina į viešąją erdvę, savaime tampa visokiausių nepatenkintųjų taikiniu, o ne tik fanų klubo garbinimo objektu.
Todėl pradėjus publikuoti savo nuostatas visam pasauliui gal nereiktų įsižeidinėti, kad ne visiems patinka tos nuostatos. Kad būtinai atsiras tokių, kurie įsižeis dėl tokių jiems nepriimtinų nuostatų ir pradės jie plūstis, nes kitaip nemoka išreikšti savo įžeistų jausmų...
Tai yra, siūlyčiau tiems įsižeidusiems autoriams pagalvoti, kad jie savo tekstais irgi kažką gal įžeidžia. Priimti tai kaip pasekmes to, jog išėjai į viešumą su savo pozicija. Ir neužvesti nesibaigiančių abipusių kaltinimų, puolimų, pasibjaurėjimų ar keršijimo.
Arba tokių niekingų "bakstelėjimų":
Paaiškinu: čia taip ponas Račas įgelia Bernardinams, išdrįsusiems paskelbti keletą kritiškų straipsnelių ir pabandžiusių organizuoti diskusiją. Kuo jie taip nusikalto ponui Račui, galima tik spėlioti - gal neparodė susidomėjimo Jo Nuomone, gal nesikreipė pirmiausia į Jį, gal kalti dėl to Maldeikienės straipsnio atspausdinimo...Na ką, tęsiam gerą tradiciją. Diskutuojam toliau apie žiniasklaidą... Juk mes ne blogesni už kitus, kurie taip pat labai ja rūpinasi ir siūlo diskutuoti. Visą savaitę. O mes terminų neužsibrėžkim ir diskutuokim nuolat.
Įžeidumas juk toks augalas, kuris išauga po menkiausio lietaus.
Skaityti toliau...